Jedność wiedzy, jedność poznania

Blaszczak_AMUiA_wwwSześciu ubiegłorocznych stypendystów programu START  spotka się w Lindau z laureatami Nagrody Nobla i kilkuset młodymi naukowcami z całego świata. Wśród nich jest członkini Akademii Młodych Uczonych i Artystów dr Ewa Błaszczak.  Głównym tematem wydarzenia będzie w tym roku fizjologia i medycyna. 

Stypendystka FNP pomyślnie przeszła wieloetapowy proces rekrutacji i tym samym znalazła się w gronie 600 naukowców z 84 państw – studentów, doktorów i post-doców poniżej 35. roku życia, którzy wezmą udział w 68. spotkaniu Laureatów Nagrody Nobla w niemieckim Lindau.

Z młodymi naukowcami w tym roku spotka się ponad 40 laureatów Nagrody Nobla. Swoje przybycie potwierdzili już m.in. ubiegłoroczni nobliści: biolodzy Michael Rosbash i Michael Young oraz chemik Joachim Frank.

Sześciodniowy program spotkania przewiduje wykłady i dyskusje panelowe, które w tym roku będą poświęcone głównie fizjologii i medycynie. Młodzi badacze z całego świata będą mieli również okazję do zaprezentowania własnych badań, nawiązania cennych kontaktów, uczestnictwa w sesji plakatowej i indywidualnych spotkań z noblistami.

Więcej informacji na stronie internetowej FNP.

Idź na górę