Jedność wiedzy, jedność poznania
  • Strona główna
  • Archiwum
  • Nowy projekt z udziałem Kariny Marusińskiej, członkini Akademii Młodych Uczonych i Artystów
plakat wydarzenia z data 05.06.2015 i email info@hugmosty.pl

20 czerwca 2015 roku poręcze mostów znajdujących się na Śluzie Opatowickiej, składać się będą z kilkuset porcelanowych elementów, wykonanych uprzednio przez osoby mające poczucie wykluczenia. W maju stworzymy sytuację, która umożliwi każdej zainteresowanej osobie wykonanie odcisku dłoni. Spotkania będą pretekstem do inicjowania rozmów na temat powodów wykluczenia, a fragmenty wypowiedzi zostaną użyte do stworzenia warstwy dźwiękowej instalacji.

 

W trakcie finałowego dnia osoby, chcące przedostać się na drugi brzeg rzeki, będą mogły wykonać symboliczny gest pojednania, akt uścisku dłoni z osobami, które przyznały się do bycia na marginesie społecznym oraz wysłuchać powodów tej niekomfortowej sytuacji. Mamy nadzieję, że projekt HUG przyczyni się do zwrócenia uwagi na niedogodności życia tych, którzy znajdują się w naszym otoczeniu oraz ułatwi lepsze zrozumienie problemów i potrzeb, tak cudzych jak i własnych.

Projekt jest realizowany w ramach Programu „Mosty” Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 pod opieką kuratora ds. performance Chrisa Baldwina. Autorem projektu jest Karina Marusińska, członkini Akademii Młodych Uczonych i Artystów.

Więcej informacji:
http://www.hugmosty.pl/
https://www.facebook.com/events/1558491061083465/

Idź na górę