Jedność wiedzy, jedność poznania
Wystawa Agnieszki Leśniak- Banasiak w Paryżu

Prace członkini Akademii Agnieszki Leśniak – Banasiak można oglądać w Clara Scremini Gallery w Paryżu. 

Wystawa jest niezwykle ważna na drodze twórczych konfrontacji autorki, gdyż została przygotowana na specjalne zaproszenie kuratorki i właścicielki galerii Pani Clary Scremini, która od wielu dekad jest uznaną postacią świata sztuki w Paryżu. Wystawa prezentowana będzie do połowy listopada, kolejnym przystankiem twórczej drogi będą Międzynarodowe Targi Sztuki w Strasburgu.

Agnieszka Leśniak – Banasiak stosuje w swej sztuce szkło w jego najczystszej formie – jej dzieła są wykonane ze szkła optycznego i sodowego. Tworząc szklane rzeźby inspiruje się geometrią i jej konfrontacją z formami architektury.

“W mojej pracy kieruję się architekturą formy, stosuję podziały geometryczne, analizując wzajemne relacje brył i płaszczyzn w przestrzeni. Pracując nad tematem stopniuję napięcie i kontrast. Każda linia, płaszczyzna, kąt nachylenia, perspektywa czy kierunek mają swoje uzasadnienie i ogromne znaczenie. Kombinacja kontrastów, minimum koloru, przejrzystość i światło definiują materialność i niematerialność zarysowanej przestrzeni”.

W

Idź na górę