Jedność wiedzy, jedność poznania

W dniach 20-24 października w 11-stu największych miastach w Polsce, w tym we Wrocławiu, odbędzie się Design Thinking Week 2014. Organizowany jest przez Stowarzyszenie Top 500 Innovators. Patronat honorowy objęła Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Lena Kolarska-Bobińska. Wśród organizatorów tego wydarzenia jest członek Akademii Młodych Uczonych i Artystów – dr Sabina Górska.
Design Thinking to rozwijana na Uniwersytecie Stanforda metoda twórczego rozwiązywania problemów oraz szukania innowacyjnych rozwiązań. Metoda ta jest z powodzeniem wykorzystywana w Dolinie Krzemowej i staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. W ramach Design Thinking Week odbędzie się seria ogólnodostępnych i bezpłatnych warsztatów, konferencji, spotkań i wystaw prac. Ich uczestnicy będą mieli okazję nie tylko poznać metodę Design Thinking, ale także wykorzystać ją w praktyce do planowania projektów i budowy innowacyjnych prototypów. Dr Sabina Górska będzie współprowadzić zajęcia organizowane w IITD oraz WCB EIT+.
Informacje o Design Thinking Week 2014 we Wrocławiu dostępne są na stronie http://www.iitd.pan.wroc.pl/pl/Events/2014/DT_WEEK/.

 

 

Idź na górę