Archiwum kategorii Wystawy
Wystawa SURFACE w Galerii Neon wrocławskiej ASP

Wystawa SURFACE w Galerii Neon wrocławskiej ASP

Już w najbliższy piątek zapraszamy na wrocławską odsłonę projektu SURFACE realizowanego przez we współpracy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wystawie towarzyszy publikacja, w której uczestnicy odsłaniają swój stosunek do tytułowego problemu: SURFACE – powierzchnia obrazu dzisiaj. Wernisaż wystawy SURFACE: 13 października 2017 r., godz. 18:00, Galeria Neon, CSU.CI,...

Wyniki i wernisaż konkursu fotografii socjologicznej Codzienność/Niecodzienność

Znamy już wyniki organizowanego przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne oddział Wrocław, Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego , Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej „Po Moc!”  Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademię Młodych Uczonych i Artystów konkursu fotografii socjologicznej „Codzienność/Niecodzienność”. Jury obradowało w składzie:  dr hab. Łukasz Huculak, prof. ASP – Akademia Młodych Uczonych i Artystów Adrian Lorkowski – Koło Naukowe...
AMUiA na Polish Scientific Networks

AMUiA na Polish Scientific Networks

Akademia Młodych Uczonych i Artystów była jedną z instytucji wspierających konferencję Polish Scientific Networks 2016. Członkowie Akademii aktywnie uczestniczyli w konferencji:
Wystawa „Błąd systemu”

Wystawa „Błąd systemu”

W dniach 06.11- 20.11.2015 w rumuńskim Cluj-Napoca (Galeria Casa Matei oraz Muzeul de Arta), oglądać można było wystawę „Błąd systemu”, która ukazywała rozmaite ujęcia tego uniwersalnego, choć  dziś może bardziej niż kiedyś aktualnego (także w Rumunii) hasła.
GRANICE 2015 - wystawa prac Jakuba Jernajczyka

GRANICE 2015 – wystawa prac Jakuba Jernajczyka

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac członka Akademii – Jakuba Jernajczyka do galerii KINO (DCF), 3 grudnia o godz. 19:30 Wystawa GRANICE 2015 prezentuje najnowsze prace multimedialne, które w różny sposób odnoszą się do matematycznego pojęcia granicy.
Grafika post-cyfrowa. Redefinicja pojęcia matrycy

Grafika post-cyfrowa. Redefinicja pojęcia matrycy

Zapraszamy na wystawę oraz krótki wykład członkini AMUiA, Zuzanny Dyrdy, opowie o tym dlaczego pojęcie matrycy (fundamentalne dla grafików) wymaga redefinicji. Spotkanie odbędzie się wyjątkowo w sobotę 14 listopada 2015 r. o godz. 16.00.
"Ziemia i Woda" - wystawa projektu grupy Food Think Tank, którego członkinią jest Karina Marusińska, 13 marca – 25 kwietnia 2015 Galeria Dizajn BWA, ul. Świdnicka 2-4, Wrocław

„Ziemia i Woda” – wystawa projektu grupy Food Think Tank, którego członkinią jest Karina Marusińska, 13 marca – 25 kwietnia 2015 Galeria Dizajn BWA, ul. Świdnicka 2-4, Wrocław

Ziemia i woda to dwa elementarne żywioły, które fascynowały starożytne kultury i które nadal są inspiracją dla ludzi, w tym różnych specjalistów z grupy Food Think Tank: kucharzy, artystów, badaczy, naukowców czy rolników. Od kilku miesięcy kolektywnie pracują nad czwartym swoim projektem Ziemia i Woda, tworząc koncepcję tymczasowej restauracji i poszukując nowych, nieoczekiwanych rozwiązań. Wzajemnie dzielą się wiedzą i eksperymentują, nierzadko wychodząc poza...
Nowa wystawa Łukasza Huculaka wraz z katalogiem zawierającym wspólny tekst autora i Bartłomieja Skowrona

Nowa wystawa Łukasza Huculaka wraz z katalogiem zawierającym wspólny tekst autora i Bartłomieja Skowrona

Zapraszamy na najnowszą wystawę Łukasza Huculaka  Detale/Przestrzenie  w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (30.01. – 01.03.2015), której towarzyszy katalog z tekstem napisanym przez autora wspólnie  z Bartłomiejem Skowronem. „Sylabizowanie obrazu” to próba spojrzenia na obraz malarski z perspektywy teorii filozoficznej opisującej zależność pomiędzy całością i jej częściami.
Realizacja site-specific autorstwa Karoliny Szymanowskiej do zobaczenia od 12.09.2014 w Lipsku.

Realizacja site-specific autorstwa Karoliny Szymanowskiej do zobaczenia od 12.09.2014 w Lipsku.

  Immer mehr / Nienasycenie to zrealizowana w przestrzeni publicznej instalacja świetlna zbudowana z giętej stal i światła generowanego przez diody LED. Projekt został wykonany w parku należącym do Szpitala Diakonów w Lipsku użytkowanym przez jego pacjentów i mieszkańców dzielnicy Lindenau.
Nadmiar i Brak. Pierwszy tom Akademii wydany!

Nadmiar i Brak. Pierwszy tom Akademii wydany!

Pod koniec roku 2013 ukazał się pierwszy wspólny tom Nadmiar i Brak. W tomie tym członkowie Akademii Młodych Uczonych i Artystów zamieścili swoje teksty i reprodukcje dzieł artystycznych. 
Wystawa Agnieszki Leśniak- Banasiak w Paryżu

Wystawa Agnieszki Leśniak- Banasiak w Paryżu

Prace członkini Akademii Agnieszki Leśniak – Banasiak można oglądać w Clara Scremini Gallery w Paryżu. 
Tekst pióra Agnieszki Bandury o wystawie Jakuba Jernajczyka

Tekst pióra Agnieszki Bandury o wystawie Jakuba Jernajczyka

W 68. numerze czasopisma „Format” ukazał się artykuł „Dyskretny urok ruchu”, w którym dr Agnieszka Bandura (Zakład Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego) odnosi się do wystawy Jakuba Jernajczyka pt. PRZESTRZENIE RUCHÓW DYSKRETNYCH.